בין אם אתם מעצבים את חדר קבלת הפנים, חדר שינה או את בית הנופש שלכם – הטיפים הבאים יעזרו לכם ליצור את אפקט הוואו עם טפטים שמתאימים לכם. רצוי מאוד להבין את המקום של החלל בתוך יתר חללי הבית וליצור חללים שונים עם אווירה או אופי שונה כך שהתנועה בבית תיצור גירוי והרגת מסע חושי. חשוב מאוד לקחת בחשבון גם את הנוף הנשקף מהחלונות של החלל הספציפי כדי ליצור התאמה בין עצוב הפנים לתמונה שבחוץ. אל תשכחו שבמידת הצורך תוכלו להשלים את התבניות הנבחרות של הטפטים בצבע קיר עם הגוון המתאים. עשו שימוש חכם בצבעים בהירים ותבניות עדינות שיכולות להשרות אוויר רוגע וחמימות, עם הריהוט המתאים והבדים המשלימים באותו חלל (כיסוי מיטה, שטיח, וילונות וכולי) אפשר ליצור חלל נשי ומודרני שמבטא חיים ואהבה.

טפט מעוצב

לפעמים האפקט המשמעותי ניתן להשגה דווקא במטבח. הסיבה היא שלעיתים במטבח אנשים מרשים לעצמם לרצף את הרצפה בתבניות יוצאות דופן ונועזות. במקרה כזה הטפטים יכולים להשלים לא רק את הקירות אלא גם את ארונות המטבח. מטבחים נועזים וצבעוניים יכולים ליצור אווירת הומור וכיף, להביא לחגיגה צבעונית שהופכת כל בישול של ארוחה לאירוע משמח בתוך עיצוב שמח. אבל כיוון כזה יביא לעיצוב צעיר וקליל, אם המטרה היא עיצוב מכובד, מרשים ובעל נפח אז כדאי ליצור נפח בחלל. לדוגמא שולחן עץ עתיק וכבד עם כלי פורצלן עליו יכוון אותנו לטפטים שישמו כאווירה המתאימה ביותר כמו טפטים עם תבנית אנכית חוזרת בצבעי כחול כהה. הניגודיות שבין רהיטים גדולים ואופקיים לבין תבניות אנכיות של טפטים יוצרת בדרך כלל אפקט מרשים ביותר.

ומה לגבי התקרה? תקרה יכולה להיות מצע מדהים לטפטים במיוחד אם מדובר בחלל עם המון חללים. בחלל שכזה אפשר להשתמש בטיפוט התקרה כדי ליצור הרגשת המשכיות בין החוץ לבין הפנים. כלומר להמשיך את הצמחייה, השמיים או ההרים אל הקירות ומשם בצורה מטפסת כלפי התקרה. אפקט דומה אפשר להשיג בחדר ללא חלונות אבל עם מראות שיוצרות השתקפות של תבניות הטפט בצורה אינסופית, גם כאן אפשר ליצור אפקט של המשכיות אבל לא בצורה טבעית. תחשבו לדוגמא על תבנית דומה למספרים של המטריקס שחוזרת שוב ושוב אל תוך המראות.

סגירת תפריט